Salmonela u dieťatka a očkovanie

hedka17
28. feb 2012

Dobry den chcela by som sa vas opytat mamicky,ktorych deticky maju alebo mali salmonelu potrebujem zistit ci dat maleho ockovat ci nie. Na april ked budeme mat rok nas objednala na 3 vakcinu. A ako dlho trvalo deticam kym mali negativny nalez? My sme boli na 2 a boli zial pozitivne ☹

nani7278
28. feb 2012

Určite neočkovať bábo, ktoré nie je stopercentne zdravé. každé očkovanie dá imunite zabrať a všetko, čo v telíčku drieme, sa skôr prejaví

hedka17
autor
1. mar 2012

@nani7278 lebo dr.mi povedala,ze to uz ma len v crievkach a ockovanie tomu nic nespravi, ale ja sa bojim dat ho ockovat ked viem ake problemy velakrat vznikli na zalkade toho ze dietatko nebolo zdrave. Kamoska mi vravela,ze u nich jeden chodil rok na stery co ich mal pozitivne a co potom ved rok nemozme odkladat ockovanie boze ja mam taky strach ☹

bambi2
1. mar 2012

@hedka17 dr v tychto veciach by som nedoverovala a nespoliehala sa na nu co povie!!!! je jej to jedno, nie je to jej dieta a ked sa nieco stane, neruci za to. takze v ziadnom pripade NEOCKOVAT!!!!!!!! inak to moze zle dopadnut. nech pekne caka, ci sa jej paci alebo nie!!!!!!! zdravie mame len jedno 🙂 vobec sa nemusis bat, stoj si iba za svojim nazorom, nech sa deje co sa deje!!!!! tvoje dieta, tvoje rozhodnutie a viac sa s nou o tom nebav!!!!!!!

stefi76
1. mar 2012

Dieťa môže byť pri salmonelóze bacilonosičom dlhú dobu a nemusí mať žiadne príznaky, pokým je malý zdravý- nemá hnačky a teploty -ja by som ho dala v apríli zaočkovať, veď to je až o mesiac. Moje dve deti prekonali do 2 rokov tiež salmonelózu s dosť búrlivým priebehom, infekcia bola potvrdená výterom z konečníka, na opakované výtery som už ani nebola, stav sa zlepši a nebol dôvod, všetky som očkovala podľa predpísaného harmonogramu a a ni raz sa nestalo že by sa infekcia vrátila.

hedka17
autor
1. mar 2012

@stefi76 no my musime chodit na stery kym nebudu negativne nakolko je nosicom, aj dr. mi to povedala,ale nik mi nezaruci ze sa nieco s jeho zdravim nestane a je zdravie je u mna na prvom mieste.

Neviete na aku dlhu dobu mozem odlozit ockovanie?

stefi76
1. mar 2012

nosičom môže byť aj polroka.

nani7278
1. mar 2012

@hedka17 V konečnom dôsledku je to na Tebe 😉 . My sme očkovanie vždy odkladali, až kým som nebola naozaj presvedčená, že sú deti zdravé. Je pravda, že dieťa môže byť bacilonosičom aj dlhodobo a nemusí mať príznaky... Ale môže to byť aj tak, že dobrá imunita drží Salmonelu pod kontrolou- o tom bacilonosičstvo je- a očkovanie ju dočasne trochu rozhádže... Naozaj sa nemusí stať nič, ale podľa mňa aj môže. Ako dlho ste po akútnej chorobe- salmonelóze? Čím dlhší odstup, tým vyššia imunita a teda menšie riziko návratu ochorenia. Osobne by som to potiahla na najdlhšiu možnú hranicu. Očkovanie má vždy nejaké rozpätie- napr. o 6-10 mesiacov- tak radšej o tých 10 ako o 6. 😉

bambi2
1. mar 2012

@hedka17 na ako chces a ked nechces ockovat tak nemusis... 🙂

hedka17
autor
1. mar 2012

@stefi76 zial jeden znamy bol rok ☹
@nani7278 salmonelu chytil tyzden pred vianocami, boli sme v nemocnici na 5 den nas pustili domov. Uz ked sme boli prepusteny mal stolice ovela lepsie 1x za den bola redsia vzdy rano a potom kakal este 5x,ale to je nic oproti tomu co bolo ked ju chytil aj 15x som ho prebalovala.Behom tyzdna uz mal stolice max. 3x za den a uz boli ok. Druhou davkou bol ockovany v pol roku teraz by mal byt ockovany ked bude mat rok. Vobec neviem,lebo dr. tvrdi,ze to uz ma len v crievkach a s ockovanim to nic nema,ale nik mi na 100% nepotvrdi,ze mu to nic nevyvola
@bambi2 ja viem len chcem vediet aka je mozna hranica medzi ockovanim aby mali ucinok ked ho uz davame ockovat

bambi2
1. mar 2012

@hedka17 to mas v podstate jedno kedy... nemas nikdy zaruku, ze ockovanie je ucinne, nikto ti ju neda ... 🙂

nani7278
1. mar 2012

@hedka17 Ak ide o očkovanie proti tetanu, čiernemu kašľu a záškrtu, tak tam je to presne tých 6-10 mesiacov po druhej dávke, takže máte čas. A to, že je salmonela iba v črievkach... no inde ani veľmi nemá kde byť- ešte býva v žlčových cestách- keby bola v krvi, tak by to bolo už véééééééééééééľmi zle. Držím palce na správne rozhodnutie, ak máte dobrú lekárku, ktorej veríš, tak sa skús na ten posun spýtať, nemal by byť problém. No a zatiaľ uvidíš, ako sa to celé bude vyvíjať.

danka2016
20. júl 2017

Dobry den.... Momentalne stojim pred takym istym rozhodnuti ako pani Hedka, dat ci nedat ockovat....
Ak by bolo mozne dajte nejake rady baby... ak mate nejake cerstve info alebo skusenosti. Dakujem